Schola

Mládež v Choryni samostatně v kostele nikdy v minulosti nezpívala. S prvními pokusy o sestavení mládežnické scholy začala okolo roku 1993 sestra Salome z kláštera křížových sester, s Františkem Maliňákem. Tenkrát zpívali ve schole vesměs rodinní příslušníci rodiny Kubějovy, Maliňákovy a Mikuškovy, později i Sedlářovy, několik mladších sester z kláštera a Lucie Černochová. Tato schola zpívala pouze občas, protože kytarovým písním (v kostele) nebyl nakloněn tehdejší farář P. Karel Drong.

Když v roce 2003 založila Lucie Černochová skautský oddíl, vyprofilovala se nová mladá schola z jeho členů. Tato dívčí schola zpívá v Choryni dodnes. Většinou při nedělních bohoslužbách. Ve vedení se vystřídaly Lucie Černochová, Anežka Maliňáková, Markéta Kubějová, Eliška Grygaříková a sestry Sedlářovy.